Що таке мікробіота дихальних шляхів?

Мікробіота дихальних шляхів - це частина мікробіоти всього організму. Разом корисні мікроорганізми всіх органів та систем складають природний бар’єр, так звані захисні біоплівки, які взаємодіють з організмом людини та підтримують її здоров’я.

Склад нормальної мікрофлори верхніх (носа, рота, горла) та нижніх дихальних шляхів (легені, бронхи) значно відрізняється. Але їхня функція схожа: захист органів дихання від інфекцій (бактерій, вірусів) та алергічного запалення.

Як діє мікробіота дихальних шляхів?

Мікробіота дихальних шляхів разом з імунною системою організму захищають від дії вірусів, бактерій, шкідливого впливу куріння, сезонних алергенів, інших негативних факторів навколишнього середовища. Якщо порушується рівновага, у легеневій мікробіоті переважають патогенні бактерії, підвищується ризик розвитку гострих респіраторних захворювань.
Мікробіота порожнини рота захищає нас від пародонтозу, стоматиту, захворювань гортані і навіть карієсу.
Мікробіота порожнини носа бере участь в локальному захисті від патогенів, які спричиняють синусити. Вона також впливає на бактеріальний статус вуха, захищаючи від розвитку запалення. Завдяки цим природнім бар’єрам людина залишається здоровою у період розпалу ГРЗ, вірусних інфекцій.

При порушенні балансу цієї системи порушується імунний захист всього організму та підвищується ризик виникнення різних респіраторних захворювань.

Підтримуючи мікробіоту свого організму в збалансованому стані, ми забезпечуємо ефективний імунітет. Лактовіт Форте найчастіше використовується для відновлення мікробіоти людини у разі захворювань, що вимагають застосування антибіотиків.