Чому порушення роботи кишечника відображається на здорової шкіри?

Сучасна медицина вважає, що немає захворювань шкіри, а є шкірні прояви інших загальних захворювань.

Сухість, висипи, запалення або алергічні реакції на шкірі – так може проявлятися порушення роботи органів травлення. Часто це пов’язано з тим, що утворюється велика кількість токсинів, які, всмоктуючись, змінюють захисні функції імунної системи людини, в тому числі – шкіри. Подальше пошкодження слизової кишечника призводить до порушення всмоктування білків, жирів та вітамінів, необхідних для здоров’я шкіри, а надмірне надходження алергенів у кров - до розвитку шкірних алергічних захворювань.

Як саме пов’язані стан кишечника та стан шкіри?

Сучасна медицина вже довела зв’язок порушення кишечної мікробіоти і алергічних захворювань, серед яких атопічний дерматит, екзема, кропив’янка, акне. Цей зв’язок обумовлений різними факторами, включаючи генетичну схильність до таких захворювань, порушення кишкової мікрофлори та зміни в гормональному та імунному статусі організму.

Одноманітне нераціональне харчування, гормональні порушення, використання агресивних засобів особистої гігієни, пошкодження шкіри ультрафіолетом, факторами навколишнього середовища призводить до змін в тому числі і мікробному складі мікробіоти шкіри.

Лікування таких захворювань буде ефективнішим при застосуванні дієти та пробіотиків, які модулюють імунну відповідь шкіри.

Найбільш дієвим рішенням є прийом Лактовіту Форте, який не заміщує, а відновлює рідну мікрофлору організму. Лактовіт Форте рекомендовано в підтримуючій терапії при кропив’янці, екземі, атопічному дерматиті та ін.